Plakat w salonie? Czemu nie!

Plakat w salonie? Czemu nie!

Plakat w salonie? Czemu nie!

Plakaty do salonu są bardzo ciekawą formą dekoracji. Są tańsze niż tradycyjne obrazy i łatwiejsze w czyszczeniu, ponieważ wiesza się je najczęściej w prostych ramkach. Plakaty mogą być reprodukcjami znanych dzieł lub mogą przybierać formę na przykład plakatów filmowych. Bardzo ciekawą opcję stanowią plakaty do salonu wykonane na podstawie autorskich ilustracji.

 

Salon - idealnym miejscem na sztukę.

 

Salon stanowi główne pomieszczenie w domu, gdzie spotykają się bliscy oraz przyjmuje się gości. To idealne wnętrze do wyeksponowania pięknych przedmiotów. Dzięki nim tworzy się przytulna atmosfera. Zostało potwierdzone naukowo, że otaczanie się gustownymi przedmiotami wpływa pozytywnie na samopoczucie. Plakat do salonu stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych ozdób czy zdjęć w ramkach. Istnieje ich wiele rodzajów. Wbrew pozorom, plakaty pasują nie tylko do nowoczesnych czy młodzieńczych wnętrz. Odpowiednio dobrane i obramowane sprawdzą się także w pokoju w wiejskim stylu, eleganckim oraz eklektycznym. Wspaniale też taki plakat może się wpisać w pomieszczenie zapełnione antykami. Z pewnością wprowadzi lekkości do takiego salonu. 

 salon-plakat-ptaki  salon-plakat-pawie 

Plakaty autorskie

Plakaty do salonu najczęściej eksponowane są nad kanapą. Potrafią bardzo wpłynąć na styl miejsca. Przepiękne autorskie ilustracje na białym tle wspaniale rozświetlają pomieszczenie i przykuwają wzrok. Różnorodne ramki, w których warto powiesić plakaty, w zależności od wybranego modelu, będą tworzyć bardziej klasyczny duet albo nowoczesny. W sklepach istnieje bardzo wiele wzorów i motywów, którymi można ozdobić ścianę. Fantastycznie w salonie prezentują się zwierzęta, pióra, motyle czy rośliny. Nawiązujące do natury plakaty do salonu prezentować się będą świetnie przez cały rok, niezależnie od pory. 

Nie tylko ściana nad kanapą

Plakat do salonu prezentuje się dobrze nie tylko nad kanapą. Chociaż najczęściej to właśnie ta ściana jest niezagospodarowana. Plakaty stylowo mogą zdobić kącik jadalniany oraz czytelniczy. Jeżeli chcesz zagospodarować większą część ściany, pomyśl nad kompozycją składającą się z kilku plakatów. Mogą wisieć nieco asymetrycznie albo równo w rzędzie. Mogą mieć różnorodne rozmiary i ramki albo wręcz przeciwnie. Przy takim wyborze plakatów do salonu warto pokusić się o dzieła tego samego autora. Ten sam styl będzie ze sobą idealnie współgrać i ozdabiać pokój. 

Nie jest istotne, w jakim stylu posiadasz salon. Akcenty w postaci plakatów do salonu zawsze pozytywnie wpłyną na charakter pomieszczenia i będą stanowić fantastyczną ozdobę wnętrza w dobrym guście.

 plakat-do-salonu-konie 

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl