Jak powiesić obraz bez wiercenia dziur w ścianie?

Marzy Ci się domowa galeria na ścianach, ale nie masz ochoty robić w nich otworów? Na szczęście są sposoby na to, by powiesić obraz bez wiercenia. Gdy znudzi Ci się jedna aranżacja, będziesz mogła bezproblemowo ją zmienić. Zobacz w jaki sposób.

Rzepy, taśmy, kleje

Najprostsze metody wieszania obrazów na ścianie bez konieczności wiercenia w niej dziur, to przyklejanie ich do powierzchni. Można to zrobić na kilka sposobów:

- kupując rzepy, które z jednej strony wyposażone są w taśmę samoprzylepną. Kawałek taśmy mocujesz do ściany, a drugi, identycznej długości, przyklejasz na dekoracji, którą chcesz powiesić. Następnie łączysz ze sobą obie „czepliwe” strony rzepa, i już. Takie rozwiązanie nadaje się do małych obrazków, w delikatnych ramach lub bez nich.

- decydując się na użycie kleju, który utrzyma Twój obrazek w odpowiednim miejscu, trzeba mieć na uwadze, z czego zrobiona jest ściana. Kleje umieszczane na tapecie lub dawno nieremontowanej powierzchni mogą sprawić, że Twoja dekoracja odpadnie razem z fragmentem tego, co pod nią.

- magnetyczną taśmę wykorzystasz przy lekkich obrazkach. Jedna jej strona jest samoprzylepna a druga namagnesowana. Jeśli Twój obraz ma metalową ramę albo dołączysz do niego takie właśnie piny, będzie trzymał się na ścianie.

Nowoczesne haczyki

Kolejnym sposobem, który pozwala powiesić obraz bez wiercenia dziury w ścianie, są samoprzylepne haczyki. Wykonane są z lekkiego tworzywa, które z łatwością utrzymają Twoje dekoracje. Do ściany montowane są dzięki samoprzylepnej taśmie, wykonanej w specjalnej technologii. To, co najlepsze, to fakt, że po oderwaniu haczyka od ściany nie pozostaje po niej żaden ślad. Pozwala to na częste zmiany aranżacji i przewieszanie dekoracji.

Mocujące plastry

To rozwiązanie także pozwala powiesić obraz bez wiercenia dziur. Patent polega na tym, że przyklejasz do ściany plastry, po obwodzie, a następnie dociskasz do nich swoją dekorację. Taki pomysł nie wymaga doklejania niczego do obrazu, co sprawdza się szczególnie w przypadku prac wykonanych na delikatnym bawełnianym papierze, które wieszasz bez ramy.

Zamiast wieszania

Jeśli zastanawiasz się, jak powiesić obraz bez wiercenia dziur w ścianie, po prostu postaw go na meblu. Ten sposób prezentacji plakatów i obrazów to bardzo popularny trend we wnętrzach. Warto podkreślić atrakcyjność obrazu poprzez dodanie ciekawej, drewnianej ramy. Takie połączenie pasuje do industrialnych, minimalistycznych wnętrz, na które ostatnio decyduje się coraz więcej osób. Obrazy, które stoją, mogą znaleźć swoje miejsce na półkach, szafkach i biurkach. Wtedy cieszą oko i pozwalają, by w każdej chwili je przestawić w nowe miejsce.

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl