Jak ozdobić ścianę w pokoju, by była stylowa i przyciągała wzrok?

Remontujesz i urządzasz swój dom? Chcesz coś zmienić bez większego wysiłku? A może potrzebujesz udekorować wnętrze bez konieczności wprowadzania trwałych zmian? Jeśli nie wiesz, jak ozdobić ścianę, by była atrakcyjna i odpowiednio skomponowana, to dziś pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie.

Natura dobrze wkomponowana

Minimalizm to nurt, który wiedzie prym w dekoratorstwie i aranżacji wnętrz. Zmniejszenie ilości posiadanych rzeczy, w tym mebli i dodatków, a także zastąpienie tych posiadanych wyposażeniem jak najbardziej naturalnym, to wyznaczniki mody i trendów. Meble są proste, lekkie, drewniane. Drewno niemalowane, najczęściej zabezpieczone jedynie naturalnym olejem i woskiem. Do tego szkło, metal. Proste konstrukcje. By przełamać odrobinę ten schemat, warto umieścić na ścianach obrazy. Najlepiej takie, które jednocześnie kontrastują z wnętrzem i uzupełniają je. Piękne kolorowe ptaki, kwiaty lub motyle to oryginalny pomysł. Jak ozdobić nimi ścianę? Wybrać obraz prezentujący naturę, w żywych kolorach, które wyglądają, jakby miały wyjść na zewnątrz.

Idealna kompozycja

Kwiaty w koniczkach, książki, zegar, wazon… to wszystko dodatki do mieszkania, które przy obecnej modzie nie zakłócają jej idei. Drewniane i skórzane meble będą z nimi współgrać idealnie. Jak w takim razie ozdobić ścianę? Umieszczając na niej plakat, który jest reprodukcją jakiegoś dzieła, zwróć uwagę na dopasowaną do tego ramę. Niech stanowi ona dekorację samą w sobie. Rama może współgrać kolorystycznie z otoczeniem, być pomalowana na kolor mebli lub roślin. Dzięki temu połączy się z przestrzenią wokół niej, a obraz skupi na sobie jeszcze większą uwagę.

Bez konieczności wiercenia dziur

Być może wynajmujesz od kogoś lokum i nie chcesz wprowadzać trwałych zmian, by w razie wyprowadzki mieć jak najmniej pracy. Wiercenie otworów na haczyki do obrazków to częsty problem w takich sytuacjach. Jak w takim razie ozdobić ścianę? Możesz swój piękny plakat umieścić bezpośrednio na blacie. To bardzo efektowne rozwiązanie, które pozwoli oszczędzić Ci kłopotów. Dzięki temu możesz też często zmieniać miejsce, w którym ustawiasz obraz. Piękna drewniana rama zabezpieczy dzieło, które wniesie do Twojego pokoju harmonię. Jeśli pracujesz przy biurku, to tam możesz umieścić np. wizerunek ptaka. Wystarczy jeden rzut oka na niego, byś na chwilę zregenerował się w pracy. Obraz sprawdzi się też na komodzie, w towarzystwie książek. Możesz też ustawić go w łazience, co z pewnością jest nieszablonowym rozwiązaniem, ale jak ciekawym.

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl