Brakuje Ci pomysłu jak urządzić wyjątkowy salon? Postaw na obrazy z motywami natury!

Dekorowanie mieszkania to sprawa bardzo indywidualna. W zasadzie, ile osób, tyle pomysłów. Poszukując inspiracji do swojego domu każdy zastanawia się, jakie meble będą odpowiednie w kuchni, jak urządzić salon, co z łazienką… Oprócz mebli trzeba podjąć wiele decyzji odnośnie dekoracji. Co wybrać? Lustra, zdjęcia, obrazy, a może plakaty?

Kiedy słyszysz – obraz na ścianie – na myśl przychodzi Ci jakieś drogie dzieło sztuki współczesnej, którego nie rozumiesz. Albo smutna martwa natura, krajobraz bitewny, panorama… ewentualnie portret babci… Tymczasem współczesne obrazy i ich wydruki to kolorowe i inspirujące prace, które ożywiają każde wnętrze i nadają mu wyjątkowego charakteru. Już nie musisz zastanawiać się, jak urządzić salon i sypialnię. Wybierz odpowiednią sztukę.

Natura tak, ale nie martwa

Ożywione motyle, rośliny i kolorowe ptaki to motywy, które idealnie pasują do każdego wnętrza. Przede wszystkim dlatego, że niczego nie sugerują, do niczego nie nawiązują, są niezależnym bytem na ścianie. Decydując się na obraz przedstawiający jedynie wycinek świata roślin i zwierząt, nadajesz swojemu wnętrzu odrobinę ciepłego i przytulnego wyrazu. A to ważne, gdy nie wiesz, jak urządzić salon, który stanowi centralny pokój w Twoim domu.

Dlaczego wydruk, a nie obraz?

Wydruki artystyczne powstają na podstawie oryginalnych obrazów. Każdy artysta maluje swoją pracę i zachowuje oryginał, natomiast przeniesienie dzieła na papier pozwala na obcowanie z dziełem większej liczbie osób. W ten sposób powiela się praktycznie wszystkie obrazy, te znanych malarzy i te twórców niszowych. Pozwala to każdemu cieszyć się wyjątkową pracą, za niewielkie pieniądze. Wydruk tego typu określany jest jako Giclee i uznaje się je na całym świecie. Do jego przygotowania używa się najwyższej jakości atramentów pigmentowych i specjalistycznego podłoża – naturalnej bawełny. To pozwala uzyskać jak najbardziej realną kopię pracy.

Ramka na miarę

Jeśli chcesz wyeksponować plakat, koniecznie zainwestuj w dobrą ramkę. To ona jest oprawą do dzieła i pozwala wpasować się kolorowej pracy do otoczenia. Jeśli już wiesz, jak urządzisz swój salon i jakie kolory będą w nim dominować, dobierz dekorację w tym odcieniu. Uzyskasz spójną całość i nawet najbardziej abstrakcyjny i kolorowy obraz będzie pasował do Twojego wnętrza.

Obecnie największą popularnością cieszą się ramy drewniane, w naturalnym kolorze. Zabezpiecza się je naturalnymi olejami i woskiem. To sprawia, że najmodniejsze ostatnio, minimalistyczne wnętrza, nie są przeciążone dodatkami dekoracyjnymi.

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl